www.sikayetforum.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT

rapunzel
    rapunzel

Doğum tarihi : : 24/02/77
    İş-Hobi : : Yönetici
    İl-ilçe: : İstanbul-Bakırköy

BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT Empty BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT

Mesaj tarafından rapunzel Perş. 29 Nis. 2010 - 21:38

Son günlerde cep telefonunuza gelen + 393 ve + 359 alan kodlu çağrıları dikkate almamanız konusunda öneride bulunacağım. Geçtiğimiz günlerde + 359 alan koduyla gelen bir çağrı ve sonrasında arkadaşımızın o numarayı araması sonucu durduk yere onlarca kontörünün bir kaç saniyede gittiğine şahit olmuştum.

Şimdilerde ise yine aynı yöntemi kullanıp farklı alan kodundan ( + 393 ) arıyorlar ya da otomatikmen çağrı bırakıyor sistem. Bu kişi ya da kişiler gsm operatörleriyle nasıl bir anlaşma yapmışlarsa artık anlamak mümkün değil. İlk aklıma gelen şu kontörlerimize göz diken sahte çıkarcı siteler oluyor. Bunlar işi biraz daha büyütüp profesyonelleştirmişler ve hırsızlık işlemini online yapar olmuşlar.. Bahsi geçen alan kodunu gördüğünüzde tekrar dönüş yapmayın veya mesaj göndermeyin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
    dr.yakamoz
    dr.yakamoz

Doğum tarihi : : 25/04/78
    İş-Hobi : : Yönetici-Model Uçak
    İl-ilçe: : İstanbul-Pendik

BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT Empty Geri: BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT

Mesaj tarafından dr.yakamoz C.tesi 1 Mayıs 2010 - 18:13

Sayın rapunzel bir kaç gün önce beni +393 kodlu bir numara aradı ama merak edip geri aramadım.Uyarınız için teşekkürler.
    cuteface
    cuteface
    Moderatör
    Moderatör

Doğum tarihi : : 12/04/79
    İl-ilçe: : İstanbul-Ataşehir

BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT Empty Geri: BU NURAMARALAR ARARSA DİKKAT

Mesaj tarafından cuteface Salı 4 Mayıs 2010 - 20:35

Arkadaşlar dün +90111111111111111111111111 (saymayın 24 tane :o) ) numaralı telefondan bir çağrı aldım. 2 kez çaldı ve kapandı. Bir fikri olan varmı??

Forum Saati Cuma 29 Mart 2024 - 4:43