www.sikayetforum.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

MUAYENE ÜCRETİ

cuteface
    cuteface
    Moderatör
    Moderatör

Doğum tarihi : : 12/04/79
    İl-ilçe: : İstanbul-Ataşehir

MUAYENE ÜCRETİ Empty MUAYENE ÜCRETİ

Mesaj tarafından cuteface Perş. 6 Mayıs 2010 - 19:49

Herkese merhaba;
    Arkadaşlar uzun zamandır yapılan bir uygulamaymış haberiniz varmı yokmu bilmiyorum.
    Sosyal güvence (SSK-BAĞKUR-EMEKLİ SANDIĞI) altında olsanız dahi Devlet Hastaneleri ve Sağlık ocaklarında yapılan her muayene için ücret ödediğinizi biliyormusunuz???Ben daha yeni öğrendim. Muayene oluyorsunuz,doktor reçete yazıyor ve ilaçlarınızı almaya en yakın eczaneye gidiyorsunuz. Burada aldığınız ilaçların bedelini öderken devlet 5 TL. muayene ücreti alıyor. Diyelim ki muayene oldunuz ama ilaç almadınız dolayısıyla bu muayene ücretini ödemediniz bu durumda yine ödemekten kurtulamıyosunuz çünkü 1 sonraki sefer sistem otomatik olarak önceki muayene ücretini karşınıza çıkarıyor.
    İnsanların ay sonunu zor getirdiği bu dönemlerde en güçlü silahla sağlımızla vuruyorlar bizi. Alınterimizle kazandığımız paralardan inanılmaz vergiler,sigorta pirimleri kesiliyor ama bu yetmiyor birde her muayene olduğumuzda 5 TL.ücret ödüyoruz. Bu soruyu Devlet'teki yetkilisine sorsanız heralde açıklamasına "Avrupa Birliği Uyum Yasası gereği "şeklinde başlar.
    Soruyorum hangi Avrupa Birliği????
    Ülkemde insanların Gelirlerine Teğet Geçen bunun yanında kepçe kepçe götüren Avrupa Birliği mi???

Saygılarımla
    rapunzel
    rapunzel

Doğum tarihi : : 24/02/77
    İş-Hobi : : Yönetici
    İl-ilçe: : İstanbul-Bakırköy

MUAYENE ÜCRETİ Empty Geri: MUAYENE ÜCRETİ

Mesaj tarafından rapunzel Perş. 6 Mayıs 2010 - 20:38

Merhabalar,
    Malesef sosyal devlet anlayışından gittikçe uzaklaşıp soyan devletçilik anlayışına doğru gidiyoruz.Ülkeleri hükümetler yönetir ve bu hükümetlerin amacı vatandaştan almış oldukları vergiler ile devletin finansal politikalarını belirleyerek vatandaşını huzurlu ve güven içinde yaşamasını sağlamaklar.Ancak ülkemiz de malesef çark tersine işliyor.Devamlı yeni uygulamalar, yeni yönetmelikler ve zamlar ile vatandaşın cebinde ki üç kuruşu nasıl alırız durumu ortaya çıkıyor.
    Vatandaşın zaten anası ağlamış, işsiz güçsüzler artmış, esnaf borç içinde kepenk kapatmış... Onu bırakın kıt kanat asgari ücretle geçinmeye çalışan kişilere de, ssk primleri ödenmesine karşın burası devletin hastanesi ama 5 TL vermezsen kapı orada işine gelirse denmesi gerçekten ayıptır.5 TL belki büyük bir para olmayabilir ancak, burada niyet çok önemlidir.Bir kişi düşünün 3 çocugu var ve bu çocuklar mevsim şartlarından dolayı sık sık hasta oluyor veya periyodik olarak kontrol edilmesi gereken bir hastalıgı var ne olacak her defasında 5 TL verse maaşını yarısı gitti zaten..Sağlık ocaklarında bile para alınır hale gelmiş bu vatandaş kime güvenecek...Herşey özelleştirildi bari yönetimde özelleştirilsede mesala Avrupa ülkelerinden bir yönetim gelse ve ülkeyi yönetse, belkide gerçek halkçılık ve devletçilik o zaman hakim olur.Benim vatandaşım mutlu olsun, huzurlu yaşasın anlayışı ebedi olur kimbilir.
    Saygılarımla,
    dr.yakamoz
    dr.yakamoz

Doğum tarihi : : 25/04/78
    İş-Hobi : : Yönetici-Model Uçak
    İl-ilçe: : İstanbul-Pendik

MUAYENE ÜCRETİ Empty Geri: MUAYENE ÜCRETİ

Mesaj tarafından dr.yakamoz Perş. 6 Mayıs 2010 - 20:53

Selamlar arkadaşlar,
    Bir kaç gün önce sabah erken saatlerde eşim rahatsızlandı.En yakın hastane Pendik Devlet Hastanesi olduğu için Acil servise gittik.Eşim benim Sigortamdan yararlanıyor. (Bir kaç ay öncede ameliyat oldu).Hasta kayıta gittik eşimin nüfus cüzdanını verdim, kayıt yapan hemşire ; eşinizin sistemde kaydı bulunamadı dedi.Bende nasıl olur kendisi yakın zamanda ameliyat oldu sigortadan dedim.Hayır hiç kaydı yok dedi ben kendi TC kimlik numaramı verip kendi sigortamı sorgulattım sizin sigorta gözüküyor dediler.Sonra şimdi ne yapacağız dedim 15 TL muayene ücreti var dediler.Bende sinirlenip Özel bir hastaneye gittim ÖZEL HASTANE SSK 'lı çalışanlardan muayene ücreti almadıklarını söylediler.Gerçekten çok şaşırdım eşimin tc kimlik numarasını verdim ama yine sistemde gözükmüyor dediler.Sonra 15 TL muayene için, 30 Tl sigortasız muayeneden dolayı ilaçlar için ödeyip çıktım.
    Anlamıyorum ne yapmak gerekiyor bir kaç ay önce eşim sigortamdan yararlanıp ameliyat olmuş, ben hala aynı işte sigorta primlerim tam gün ödenerek çalışıyorum ama buna ragmen hastane kayıtlarında eşimin kaydı gözükmüyor.Anlayacağınız SSK kısaltmasından şunu anladım; Sağlık Sıkandalı Kurumu ...Ya param olmasaydı ne olacaktı?
    Bu arada dipnot, 15 yıldır sigortalı çalışmama rağmen 1 kere devlet hastanesinde muayene olmuş biriyim.Allah kimseyi en iyi hastaneye bile düşürmesin çünkü hastanelerde paran yoksa ilk önce insanlık ölüyor...

Saygılarımla,

Forum Saati C.tesi 20 Nis. 2024 - 1:36