www.sikayetforum.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI

Anket

Haklı Mıyım Haksız Mıyım?

[ 2 ]
    HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI Bar_left67%HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI Bar_right [67%] 
    [ 1 ]
    HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI Bar_left33%HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI Bar_right [33%] 

Toplam Oylar: 3
    sinem
    sinem
    Moderatör
    Moderatör

Doğum tarihi : : 24/01/88
    İl-ilçe: : İstanbul-Beykoz

HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI Empty HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI

Mesaj tarafından sinem Salı 20 Nis. 2010 - 14:36

Değerli Dostlar,
    Benim sıkıntılarım çok fazla yaz yaz bitmiyor.Geçen gün halam ameliyat oldu ve bende onu ziyaret için Beykoz Devlet Hastanesi'nin yolunu tuttum.Kapıdaki güvenlik ziyaret saatinin geçmesinden dolayı beni içeri almadı beni almadığı gibi yanımda değer verdiğim büyüklerimi de sokmadı içeriye.Sonrasında ben prosedürü bildiğim için işine saygı gösterip hastaneyi terk ettim.Yalnız benim çıkmam ile birlikte yanımdaki büyüklerim hastane kapısında beklemeye başladı. Ve bir süre sonra içeri bazı hasta yakınlarının çıktığını görmüşler.Şimdi soruyorum sizlere hak eşitlik adalet bu mu??

O gün aramadığım kimse kalmadı ve günün sonunda hastaneye şikayette bulundum.Personelin amirine kadar telefon açtım öncelikle alt kademeden başlayıp sonrasında durumu başhekime kadar iletebilmek için.Ama nafile ilgilenen kimse olmadı.Buradan adı geçen hastanenin başhekimine sesleniyorum Devlet hastanesinde Güvenlik biriminiz adama göre muamele yapması sizce adaletli mi?
    rapunzel
    rapunzel

Doğum tarihi : : 24/02/77
    İş-Hobi : : Yönetici
    İl-ilçe: : İstanbul-Bakırköy

HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI Empty Geri: HASTANEDEKİ GÜVENLİK SIKINTISI

Mesaj tarafından rapunzel Salı 20 Nis. 2010 - 19:35

Merhabalar Sinem Hanım,

Malesef yaşadığınız üzücü bir olay.Ayrıca hak ve hürriyetlere aykırı bir durum.Çünkü sosyal devletler de her vatandaş eşittir.Birisi zengin, birisi çevre sahibi diye ayrıcalık tanınamaz.Ancak ülkemiz de adam kayırmacılık hat safhada.Bakın hastanelere başhekimin çevresi mutlaka bir ihaleye girmiştir , bakın belediyelere başkan nereliyse kadro da oralıdır.Bunlar üzücü gerçekler.

Devlet hastanelerin de Özel güvenlik personeli görev alması sebebiyle laubali hareketlere çok rastlanıyor.Kendilerini bir polis bir jandarma yetkisinde gören bu kişiler birazcık hakkınızı aradığınız da "git kime şikayet ediyorsan et" diyorlar neden çünkü işten atılma korkuları yok.Düşük ücretle çalıştırılıp fazla mesai yaptırıldıkları için ve ülkemiz de deniz deki kum kadar güvenlik firması olduğu için.Ancak bu tavrı özel hastaneler de göremezsiniz neden çünkü malesef Para insanları terbiye ediyor bir yerde...Bu olumsuz duruma bir son vermek üzere bu adamcılık ve ayrımcılık yapan bu kişileri buradan yetkililere ŞİKAYET ediyorum...
    sinem
    sinem
    Moderatör
    Moderatör

Doğum tarihi : : 24/01/88
    İl-ilçe: : İstanbul-Beykoz

Mesaj tarafından sinem Salı 20 Nis. 2010 - 20:34

Sayın Rapunzel;

Cevabınız için çok ederim.Evt haklısınız özel hastanelerde böyle sorunlar yaşanmamakta.
    Seçili firmaların seçici personelleri görev yaptığı için..İnsana insan gibi muamele yapılmakta.Ama devlet hastanelerinde maalesef böyle birşey görülmemekte.Kaç kere devlet hastanesine gittiysem lakayit davranışlarda bulunan personel ağzında bişeyler çiğneyen yanında kız arkadaşı ile nöbet tutan nasıl birşey bu ben hala anlamış değilim.Ya bizler çok mükemmelciyiz belki de ondan olsa gerek... ama bu durum beni çok üzdü.Sonuçta insan halinden anlayan kişileriz ve ben ona orda saygı duyduysam onunda bana saygı duyması gerekirdi.
    cicikiz19901963
    cicikiz19901963

Doğum tarihi : : 16/09/90
    İş-Hobi : : çalışmıyorum
    İl-ilçe: : bursa osmangazi

Mesaj tarafından cicikiz19901963 Cuma 11 Mayıs 2012 - 23:14

slm ben sağlık ocağı gittm geçen hafta kan tahlil yaptım ama doktor hanım kızdı bazıları kızıyor hastanlere.ama ne yapayım nasıl merak ettim. çok güzel dedi. dedik. ama kızmaya başladı doktor diyorki, bi daha görmücem seni dedi.ben hiç bişey demedim dinliyordum. ondan sonra bi daha çıktım dışarı bi sinirledim.. valla bunlar şikayet etcem artık millet görmüynmü? bazıları kızıyor doktor hanımı.hasta ne yapsın ne kızıyon ki. ben onu anlamadım.. ama şikayet etcemde nerde şikayet etcem kim. doktor hanıma.. yazdırcam şikayet etcem atılsın gitsin valla ama çok sinirledim. birisi hasta var kadın, doktor isimi değiştirmiş.ben acaba değiştirsem diyorum. ama değiştirmezler diye. nyse.. bi daha gitmicem artık çok sinirliyorum insanı doktor hanıma.. acaba şikayet nerde etcem ki. şikayet etsem iyi olur ama nerde...atılsın gitsen valla..

Forum Saati C.tesi 18 Mayıs 2024 - 13:03