www.sikayetforum.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİRAZ MEDENİYET LÜTFEN

dr.yakamoz
    dr.yakamoz

Doğum tarihi : : 25/04/78
    İş-Hobi : : Yönetici-Model Uçak
    İl-ilçe: : İstanbul-Pendik

BİRAZ MEDENİYET LÜTFEN Empty BİRAZ MEDENİYET LÜTFEN

Mesaj tarafından dr.yakamoz Perş. 22 Nis. 2010 - 2:16

Selamlar,

Arkadaşlar bir sitede daireye taşındım.Site son derece nezihti.24 saat güvenlik, havuz, çift asansör,çardak,kamera sistemi vs. birçok şey vardı.Evimize taşındık.Akşam oldu kapının önünde bir curcuna kopuyor...Kapıyı açtık baktım karşı daireler deki bayanlar kapı önünde yüksek sesle konuşuyorlar.Neyse kapıyı kapattım.Kapatır kapatmaz konuşma devam ettiler sonra kapıyı açarak biraz sessiz lütfen dedim.Bayanlar bana -saat daha akşam 7 erken konuşabiliriz dedi.Bende ne alaka kapı önünde muhabbetmi olur evinizin içinde konuşun dedim.Vay efendim gelir gelmez milleti rahatsız etmeye başlamışım falan.Bende dedim ki burası site mahalle değil ki kapı önü sohbet olmaz.Bebegi olan var, hastası olan var sessiz olun diyerek kapıyı kapattım.Anlayacagınız sabrımı taşırdılar.Hürriyetin bir kişinin özgürlüğünün bittigi yerde digerinin başladığından haberleri yok bunların.İnsanları küçümsediğimi düşünmeyin ama ortama icab etmek gerektigi kanatindeyim.

Her alanın bir kuralı ve kaidesi var, toplu yaşam alanların da insanlar birbirine saygılı olursa herkes huzurlu yaşar değilmi? ama malesef bu kişiler eğitim ve kültür seviyeleri nedeni ile ikamet ettiğimiz siteye uygun değiller.Bir tanesi devamlı kapımızı çalıp bizden elektrik süpürgesi, şeker, çay istiyor.Komşular arasında yardımlaşma tabiki olur ancak bu kişi işi bir huy haline getirdi.Market alışverişine gideceği zaman yanlışlıklamı bilmem bizim kapıyı çalıp eksiklerini bizden istiyor...Bende artık kapıyı çaldığında açmıyorum.İyiniyette bir yere kadar değil mi...Bence site yönetimi siteye kiracı alınacagı zaman iyi araştırmalı kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok!

Saygılarımla

Similar topics

-

Forum Saati Cuma 17 Mayıs 2024 - 18:16